W rozmowie z Wirtualną Polską Aleksander Kwaśniewski bardzo ostro ocenił „lex TVN”. Nie zostawił także suchej nitki na sposobie, w jaki Sejm przyjął powszechnie krytykowaną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

– Polecam, aby wszyscy wyborcy jeszcze raz obejrzeli najważniejsze momenty głosowań nad „lex TVN” i wyciągnęli wnioski o stanie naszej demokracji. Tak wygląda jej upadek. PiS przegrał głosowanie, ale potem marszałek Elżbieta Witek urządza w Sejmie powtórkę, aby wygrać – stwierdził były prezydent.

Reklamy

– Liczy, że to pozwoli mu to utrzymać władzę. Był to wyjątkowo smutny dzień. Myślę, że PiS straciło już poczucie racji stanu, skoro właśnie wpędza nas w konflikt z najważniejszym sojusznikiem – dodał Kwaśniewski.

Kwaśniewski mówił także o ostrym stanowisku sekretarza stanu USA, Anthony’ego Blinkena. Amerykański polityk odniósł się w nim do „lex TVN”.

– Komunikuje to czwarta pod względem rangi osoba w państwie. Czeka nas miesiąc batalii dyplomatycznej. Amerykanie użyją wielu mocnych argumentów dotyczących bezpieczeństwa i biznesu – ocenił Aleksander Kwaśniewski.

Przypomnijmy, że pod pojęciem „lex TVN” kryje się próba przejęcia przez PiS niezależnej telewizji.

 

 

 

Poprzedni artykułFanatycy PiS wzywają do wymordowania Polaków LGBT. „Już dawno Majdanek powinni otworzyć!” [VIDEO]
Następny artykułBronisław Komorowski stawia sprawę jasno: „Marszałek Witek zasługuje na najsroższą karę!”