Andrzej Rosiński to ur. 14 kwietnia 1964 w Łodzi  polski historyk i dyplomata, autor książek. Nie przeszkadza mu to jednak wpuszczać w sieć nieprawdziwych informacji. Fałszywki są potem podchwytywane przez TVPiS i podobne im media i kolportowane dalej.

Rosiński uczestniczył w kampanii kłamstw przeciwko TVN. Został przyłapany przez internautów na manipulacji związanej z siedzibą holdingu, który jest właścicielem tej stacji.

Reklamy

Andrzej Rosiński zamieścił w sieci zdjęcie rzekomej siedziby holdingu. Taki wpis mógłby sugerować, że spółka jest niewiarygodna i podważać wiarygodność zarówno Discovery jak i TVN.

Tyle, że to co pokazuje Rosiński jest nieprawdą. Prawdziwa siedziba spółki wygląda bowiem zupełnie inaczej:

Tak wygląda mechanizm powstawania fałszywek, które są potem często wykorzystywane przez media pisowskie dla wzmacniania danego przekazu. Jest to metoda obrzydliwa, często wykorzystywana przez Związek Radziecki a potem Rosję i trzeba bardzo szybkiej reakcji, żeby przerwać działanie tej orkiestry pudeł rezonansowych.

W mediach – i czas by politycy opozycji to zrozumieli – toczy się bezwzględna wojna. Trzeba obnażać kłamstwa i patologie związane z produkowaniem tego typu fałszywek i uwiarygadnianiem kłamstw TVpiS oraz innych mediów tego typu.

Poprzedni artykułBalcerowicz o upadłym pośle: Kukiz rżnie głupa
Następny artykułCiemne sprawki arcybiskupa Hosera. Niestety już nie odpowie na te pytania