Kaczyński chce wcześniejszych wyborów. Liczy że odniesie w nich sukces?

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński podjął już decyzję i prze do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Zapewne dlatego PiS chce przejąć kontrolę nad największą niezależną telewizją w Polsce.

Powód wcześniejszych wyborów jest prosty. Już niedługo Polacy mogą zacząć odczuwać w portfelach skutki fatalnych gospodarczo rządów PiS. Przede wszystkim zaś rosnącej bez ograniczeń inflacji. Dlatego partia Kaczyńskiego nie ma szans na zwycięstwo w wyborach, które zostałby przeprowadzone zgodnie z prawem w 2023 r.

Reklamy

– Liderzy PiS-u zdali sobie sprawę z tego, że dalsze zadłużanie staje się po prostu niemożliwe – mówił o przyczynach działań Kaczyńskiego Jarosław Gowin. – Morawiecki doskonale wie, że w 2023 roku […] budżet się nie zepnie. Konieczne będą bolesne dla Polaków cięcia – dodaje były już wicepremier.

– Dlatego rzutem na taśmę chcą przetransferować ogromne środki do tych grup społecznych – jak emeryci czy osoby najmniej zarabiające – w których PiS ma stosunkowo największe poparcie. Dlatego też sądzę, że w planach prezesa Kaczyńskiego są przedterminowe wybory wiosną przyszłego roku – przekonuje.

Źródło: Business Insider.