Jarosław Kaczyński włączył protokół zniszczenia poparcia dla PiS. Ostanie decyzje, związane z atakiem na wolne media oraz wywołaniem konfliktu z USA, Izraelem, Czechami oraz Unią Europejską wystraszyły Polaków, doskonale pamiętających czym kończą się takie zapędy polityków. PiS stał się partią skrajną, fanatyczną, której celem są wyłącznie pieniądze dla polityków i władza. A skrajności zawsze odstraszają.

Według naszych informatorów, w badaniach, które bardzo często zleca Nowogrodzka i KPRM nie uchwycono tego wątku. Ludzie Kaczyńskiego skupili się na badaniach stosunku do określonych zagadnień, kompletnie pomijając wątek agresywności polityki. Agresywna twarz prezesa PiS jest dla większości Polaków odrażająca, dlatego realne poparcie dla tej partii oscylować będzie wokół 10%.

Reklamy

Dzisiejszy fatalny wynik PiS w badaniach Kantar pokazuje utrwaloną tendencję spadkową. Przypomnijmy, że niedawno partia ta miała ponad 40%! Nie ma już siły, która by pozwoliła na zahamowanie spadków, ponieważ skrajna partia nacjonalistyczna, a tak dzisiaj wygląda wizerunek PiS, nie ma żadnych pomysłów jak się ratować. Ostatnie pomysły nie zadziałały.

Co się wydarzyło?

  • Tak zwany Polski Ład: okazał się po prostu podwyżką podatków i wielkim kłamstwem Morawieckiego. Nowy Wał PiS uderzy we wszystkich, bo wywoła duże podwyżki cen oraz napędzi inflację,
  • Lex TVN: ustawa likwiduje ostatnią dużą stację telewizyjną, niezależną od reżimu. Polacy nie są w stanie zaakceptować zamachu na wolność słowa, bo doskonale pamiętają czasy komuny.
  • Edukacja leży: osoba ministra Czarnka jest znienawidzona wśród młodzieży. Opinie o Czarnku przenoszone są na rodziców.
  • Konflikt z USA: Polacy nie są w stanie zaakceptować wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Za dużo ludzi tam wyjechało, za dużo ludzi tam pracuje, zbyt wiele nas łączy.

Fanatycy z PiS po prostu przesadzili. Tak rozzuchwalili się w swojej bezczelności, byli tak przekonani o wiecznym poparciu, że zapomnieli o tym, po co szli do polityki. Ustawki Morawieckiego, arogancja Dudy, brzydka twarz Kaczyńskiego przestały być w Polsce akceptowalne.

W kolejnych sondażach będą następować dalsze spadki. Dlatego należy obawiać się prowokacji, które przynajmniej chwilowo mają podnieść owo poparcie. Kaczyński jest zdolny do wszystkiego i powinien za to co robi i jak działa zostać odsunięty od władzy a potem postawiony przed sądem.

 

Poprzedni artykułZagraniczne demokracje mają dość polskiego „kieszonkowego Putina”. To one stoją za ujawnianiem kompromitujących maili władzy [Analiza]
Następny artykułDzisiaj mija termin wykonania orzeczeń TSUE. Za głupotę władzy zapłacimy wszyscy