23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieUJAWNIAMY: Andrzej Duda podpisze Lex TVN

UJAWNIAMY: Andrzej Duda podpisze Lex TVN

Według informacji, do których dotarliśmy, Andrzej Duda bez wahania podpisze Lex TVN, likwidujący ostatnią dużą niezależną stację telewizyjną w Polsce. Jego wypowiedzi, w których sugeruje, że stanie są inaczej, to element gry politycznej, obliczonej na zdezorientowanie przeciwników politycznych PiS – mówi osoba zbliżona do środowiska prezydenckiego.

Mówi się, że w przypadku, gdyby Duda postąpił wbrew woli Kaczyńskiego, na światło dzienne mają wyjść materiały kompromitujące. Prezydent ma o tym wiedzieć a ponieważ nie jest typem osoby, która mogłaby wybić się na niezależność, grzecznie podporządkowuje się woli Kaczyńskiego. Dlatego bywa określany mianem notariusza albo długopisu Kaczyńskiego.

Reklamy

Andrzej Duda nie zamierza sprzeciwiać się swojemu środowisku. Dał temu dowód wygłaszając pod adresem Jarosława Gowina szereg obraźliwych stwierdzeń i nie zgadzając się na spotkanie z nim. Zresztą nie wiadomo po co Gowinowi takie spotkanie miałoby być, w dzisiejszym systemie w Polsce faktyczną władzę sprawuje Jarosław Kaczyński, pełniąc funkcje nadzorcy prezydenta, TK Przyłębskiej i SN Manowskiej – mówią komentatorzy.

 

Musisz o tym wiedzieć!