Według informacji, do których dotarliśmy, Andrzej Duda bez wahania podpisze Lex TVN, likwidujący ostatnią dużą niezależną stację telewizyjną w Polsce. Jego wypowiedzi, w których sugeruje, że stanie są inaczej, to element gry politycznej, obliczonej na zdezorientowanie przeciwników politycznych PiS – mówi osoba zbliżona do środowiska prezydenckiego.

Mówi się, że w przypadku, gdyby Duda postąpił wbrew woli Kaczyńskiego, na światło dzienne mają wyjść materiały kompromitujące. Prezydent ma o tym wiedzieć a ponieważ nie jest typem osoby, która mogłaby wybić się na niezależność, grzecznie podporządkowuje się woli Kaczyńskiego. Dlatego bywa określany mianem notariusza albo długopisu Kaczyńskiego.

Reklamy

Andrzej Duda nie zamierza sprzeciwiać się swojemu środowisku. Dał temu dowód wygłaszając pod adresem Jarosława Gowina szereg obraźliwych stwierdzeń i nie zgadzając się na spotkanie z nim. Zresztą nie wiadomo po co Gowinowi takie spotkanie miałoby być, w dzisiejszym systemie w Polsce faktyczną władzę sprawuje Jarosław Kaczyński, pełniąc funkcje nadzorcy prezydenta, TK Przyłębskiej i SN Manowskiej – mówią komentatorzy.

 

Poprzedni artykułGowin stawia sprawę jasno: PiS nie wygra kolejnych wyborów!
Następny artykułZagraniczne demokracje mają dość polskiego „kieszonkowego Putina”. To one stoją za ujawnianiem kompromitujących maili władzy [Analiza]