28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKwaśniewski ostro: Zagrożone jest bezpieczeństwo Polski!

Kwaśniewski ostro: Zagrożone jest bezpieczeństwo Polski!

Były prezydent, Aleksander Kwaśniewski w dosadnych słowach diagnozuje skutki polityki PiS: „zagrożone jest bezpieczeństwo Polski”!

– Mówienie o sankcjach nakładanych na kogokolwiek ze świata polskiej polityki to było coś absurdalnego, nierealnego i niemożliwego. Jak bardzo żeśmy sobie, mówiąc kolokwialnie, nagrabili, że dzisiaj jest to na porządku dnia. Że można się zastanawiać, czy prezydent, premier, ministrowie, parlamentarzyści nie będą objęci personalnymi, indywidualnymi sankcjami ze strony USA. To jest niepojęte. Ale realne – mówi Kwaśniewski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Reklamy

– […] jesteśmy skonfliktowani także z Czechami – jest sprawa Turowa – i mamy od wielu lat, nie z naszej winy akurat, zamrożone czy złe stosunki z Rosją, czyli też z kolejnym wielkim sąsiadem. I rzeczywiście jesteśmy coraz bardziej osamotnieni. To zagraża i naszym interesom gospodarczym, i właśnie bezpieczeństwu – dodaje były prezydent.

– Wielokrotnie mówiliśmy, że ta egoistyczna polityka PiS-u doprowadzi nas do takiej izolacji, i to jest fatalne – podkreśla Kwaśniewski.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Musisz o tym wiedzieć!