Ojciec Andrzeja Dudy poucza Brukselę: „Niech zrozumie to każdy urzędnik w Unii Europejskiej”

Małopolsce grozi utrata 2,5 mld euro unijnych pieniędzy. Wszystko przez tzw. uchwałę anty-LGBT, która przyjął i podtrzymał lokalny sejmik. Zdaniem Komisji Europejskiej jest ona przejawem dyskryminacji.

– KE nie widzi uzasadnienia dla dalszych inwestycji […] skoro samorządy województw/gmin same przyczyniają się do kreowania mało przyjaznego wizerunku Małopolski – napisano w oficjalnym piśmie z Brukseli. W ten sposób ostrzeżono lokalnych polityków, że Unia może po prostu zablokować z przyznane środki z powodu dyskryminacji osób LGBT.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zajmiemy się dokumentem na sesji pod koniec sierpnia. Będzie w nim zawarty kierunek konkretnego działania, budowania i wzmacniania społeczeństwa, ochrony rodzin i dzieci. Ludzie zapominają kompletnie o dzieciach. Mówi się o wolności osobistej, a nie mówi się, że ta wolność prowadzi do rozpadu rodzin i krzywdy dzieci. To najmłodsze pokolenie jest krzywdzone przez promocję tego typu zachowań osób wyznających ideologię LGBT. Mamy obowiązek je chronić. Niech zrozumie to każdy urzędnik w Unii Europejskiej – skomentował pismo Jan Duda, radny PiS i przewodniczący sejmiku.

– My nikomu nie chcemy robić krzywdy ani nikogo dyskryminować i robić przykrości. Podkreślę, polskie społeczeństwo jest społeczeństwem tolerancyjnym. To Zachód jeszcze niedawno karał za homoseksualizm. Niektórzy z unijnych urzędników najwyraźniej nie są w stanie sobie wyobrazić, że jest taki naród, który jest z serca tolerancyjny – przekonywał ojciec prezydenta Polski.

Ciekawe, czy przekona Brukselę.