Ceny biletów lotniczych ostro do góry. Bo PiS wprowadza nowy podatek

Nowy ukryty podatek w postaci opłaty od biletów lotniczych wprowadza PiS. W ten sposób chcą zniechęcić ludzi do latania?

“To jest nowy podatek”, tak prezes lotniska w Gdańsku, Tomasz Kloskowski, mówi o planowanej przez PAŻP podwyżce opłat terminalowej i trasowej (nawet o 70%). Przez to wzrosnąć mogą ceny biletów, bo linie przerzucą koszta na pasażerów. Branża napisała już list do premiera – ujawnił Maciej Bąk, trójmiejski reporter Radia Zet.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nowy podatek ma zapewne sfinansować wynagrodzenia dyrektora największej łąki w Polsce, czyli Horały i jego świty albo budowę lotniska w Radomiu, które nigdy nie będzie działać. Podnoszenie podatków PiS robi jak zwykle w taki sposób, aby nie za bardzo uderzały w ich grupę docelową, czyli dzieli Polaków na lepszych i gorszych.

Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że jeszcze niedawno Morawiecki zapewniał, że budżet ma nadwyżkę. A skoro tak, to czemu podnosi – i to tak drastycznie – podatki?