23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGenerał Pytel ostrzega: beztroska PiS naraża polskich żołnierzy na działania rosyjskich agentów!

Generał Pytel ostrzega: beztroska PiS naraża polskich żołnierzy na działania rosyjskich agentów!

Piotr Pytel przedstawił alarmującą analizę, związaną z działaniem nieprzeszkolonych żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej.

„Zdjęcie przedstawia żołnierza WP z karabinkiem BERYL w kurtce ubrania ochronnego MON z naszywką PL, pozującego przez zainstalowana niedawno koncertiną. Zostało wykonane z telefonu komórkowego, bądź aparatu fotograficznego – co mniej prawdopodobne. Oznacza to, że zamaskowani, pozbawieni oznak rozpoznawczych żołnierze WP, operujący bezpośrednio przy granicy z Białorusią nie zostali skontrolowani przez przełożonych pod kątem obowiązkowego w tej sytuacji zdania sprzętu elektronicznego, w tym osobistych środków łączności.

Reklamy

Należy mieć świadomość, że kilkadziesiąt metrów od żołnierza na zdjęciu, operują najprawdopodobniej, liczne stanowiska rosyjskiego SIGINT, jako wsparcie SZRB, zbierające wszelkie sieciowe dane identyfikacyjne sprzętu łączności, jak i przechwytujące rozmowy naszych żołnierzy.

Dane identyfikacyjne telefonów komórkowych polskich żołnierzy, używanych w czasie operacji bojowych (brak znaków identyfikacyjnych na mundurach), stanowią cenną zdobycz z punktu widzenia przyszłych planowanych na ternie RP działań Rosji. Co na to SKW i minister Błaszczak?

Prowokacyjna treść eksponowana przez żołnierza na zdjęciu przyczynia się do wzrostu emocjonalnych reakcji polskiej opinii publicznej wokół kryzysu rozpętanego przez władze wokół garstki uchodźców. Czy takie, polityczne działanie jest realizowane przez WP na rozkaz przełożonych?

Zakładając hipotetycznie, ze opisane, bulwersujące zdjęcie jest zręczna manipulacją, przygotowana przez osoby działające na szkodę bezpieczeństwa RP i gotowości Sił Zbrojnych – jakie ustalenia poczynił MON i podległe mu służby w tej kwestii, kiedy zapozna z nimi opinie publiczną?” – pisze Pytel.

Musisz o tym wiedzieć!