20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWpadka propagandy PiS. Na granicy jednak są żołnierze WOT, przyznał to Morawiecki,...

Wpadka propagandy PiS. Na granicy jednak są żołnierze WOT, przyznał to Morawiecki, jednak rzecznik formacji zaprzecza

Mateusz Morawiecki przyznał, że w operacji zabezpieczenia granicy polsko-białoruskiej biorą udział żołnierze WOT, co podejrzewali komentatorzy analizując umundurowanie bez odznaczeń i amatorskie zachowanie ludzi w tych strojach. Jednak chwilę wcześniej rzecznik WOT stanowczo zaprzeczał, że oddziały biorą w tym udział.

Po raz kolejny widać, jak propagandowa maszynka PiS się zacina i wypluwa sprzeczne informacje. Mateusz Morawiecki powiedział, że w działaniach n a granicy są prowadzone „dzięki Straży Granicznej i żołnierzom wojsk operacyjnych i WOT”. Tymczasem pułkownik Marek Pietrzak z WOT twierdzi że ich żołnierzy tam nie ma.

Reklamy

Wpadka propagandy PiS. Na granicy jednak są żołnierze WOT, przyznał to Morawiecki, jednak rzecznik formacji zaprzecza 3

Władza nie potrafi szczerze komunikować się ze społeczeństwem, kłamie i manipuluje. W jakim celu? Dlaczego tak prosta sprawa jak potwierdzenie udziału WOT jest jakąś wielką tajemnicą? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że słabo wyszkoleni i nie mający doświadczenia żołnierze tych jednostek nie radzą sobie zbyt dobrze w tych warunkach a władza próbuje ugrać na całej sytuacji swoje „polityczne złoto” i atakuje opozycję.

Tymczasem sami nie potrafią dobrze się zorientować co się dzieje.

Musisz o tym wiedzieć!