17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZwolennik PiS grozi morderstwem na posłach opozycji! "Rozstrzelać"

Zwolennik PiS grozi morderstwem na posłach opozycji! „Rozstrzelać”

Mateusz Morawiecki jak i cały PiS mają poważny problem. Zwolennik lub członek tej formacji z grupy „Popieramy Premiera M. Morawieckiego” zamieścił w sieci wezwanie do zamordowania polskich posłów opozycji. Co na to premier?

Według hejtera należy rozstrzelać Klaudię Jachirę, Dariusza Jońskiego oraz Michała Szczerbę. Wezwanie do takiego działania zamieścił na tej grupie jeden z internetowych trolli, wspierających PiS, występujący pod pseudonimem Janek Wieczorek.

Reklamy

Celem tego działania jest wykorzystanie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej do podgrzewania nastrojów politycznych, w szczególności mobilizacja elektoratu PiS oraz próba konsolidacji środowisk sprzeciwiających się napływowi emigrantów, którzy w 2015 roku poparli PiS. Przedstawiając posłów opozycji jako wrogów „Janek Wieczorek” nakręca spiralę nienawiści.

Czemu celem hejtera padli ci posłowie? To oni żądają od PiS aby działać zgodnie z międzynarodowym prawem, czyli przyjąć wnioski o azyl od osób na granicy. Rząd PiS odmawia azylu.

Profil hejtera może jednak dostarczyć wskazówek, skąd pochodzi… Wśród polubionych ma m.in. Dominika Tarczyńskiego, Michała Rachonia i Janusza Moszyńskiego.

Zwolennik PiS grozi morderstwem na posłach opozycji! "Rozstrzelać" 3

 

Musisz o tym wiedzieć!