23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKoniec beztroski PiS. Komisja Europejska ma dość rosnącego zadłużenia Polski

Koniec beztroski PiS. Komisja Europejska ma dość rosnącego zadłużenia Polski

Wszystko wskazuje na to, że polityka szalonych wydatków PiS zbliża się do bolesnego końca. W 2023 r. Polska może mieć problem ze spełnieniem unijnych wymogów budżetowych. Wszystko przez nadmierne zadłużenie. Konieczne więc będą ostre ciecia w wydatkach publicznych.

– Komisja Europejska może stracić do nas cierpliwość i przestać tolerować wysoki, jeden z najwyższych w UE jeszcze przed pandemią, deficyt strukturalny, nakazując szybkie dostosowania – ostrzega w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Reklamy

Tym bardziej, że w 2023 r. ponownie będą obowiązywać unijne „bezpieczniki” dotyczące nadmiernego deficytu. Zostały one zawieszone na czas pandemii. Czeka nas więc ostre ciecie w wydatkach.

Cóż na to wszystko PiS i Morawiecki? Nie robią w tej sprawie dosłownie nic.

– Władza dawno zapomniała już o istnieniu takiej drobnostki jak reguła wydatkowa w ustawie o finansach publicznych. Limity zadłużenia dawno przestały być przestrzegane. Obecnie mamy ciekawą sytuację. Ustawa covidowa wyłączyła prawo w Polsce – mówił w dla INNPoland.pl dr hab. Jacek Tomkiewicz, specjalista ekonomiczny z Akademii Leona Koźmińskiego.

Źródło: NaTemat

Musisz o tym wiedzieć!