[Counter-Box id="1"]

Donald Tusk mówi jak jest i żąda od prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego by przestali jątrzyć i używać uchodźców do polityki.

“Nie może być tak, że sytuację bezpieczeństwa granic, sytuację humanitarną ludzi poszkodowanych wykorzystuje się do gry politycznej. (…) Oczekuję od polskiego rządu i prezydenta natychmiastowych działań na rzecz budowy konsensusu, zgody narodowej wobec problemów” – powiedział Donald Tusk.

Reklamy

Tusk prawidłowo ocenił działania PiS. Potwierdza przy tym co, co pisaliśmy – uchodźcy są używani jako próba odwrócenia narracji w Polsce i odzyskania chociaż odrobiny poparcia. Rządowe media i wspierające ich trolle internetowe kłamią i przedstawiają nieprawdziwy obraz sytuacji na granicy.

Opozycja mówi jednoznacznie: granica musi być bezpieczna a ludziom, którzy już do Polski się przedostali, trzeba po prostu pomóc. Tymczasem PiS nie pilnował granic i doprowadził do tego, że do Polski przedostało się już co najmniej kilkuset jeśli nie kilka tysięcy nielegalnych imigrantów. Potwierdził to pisowski wiceminister na żywo, w telewizji…

 

Poprzedni artykułMateusz Morawiecki okłamał Polaków w sprawie Turowa. Oto dowody
Następny artykułPoważna wpadka Czarnka. Nie zna przepisów oświatowych