Czarnek to leń patentowany?

“W edukacji panuje chaos. Żaden z moich nauczycieli nie wie, jak wygląda realny poziom wiedzy uczniów, co trzeba będzie powtarzać z ostatnich dwóch lat. Nie ma żadnych wytycznych, ministerstwo i kuratorium zachowują się tak, jakby nie było żadnej pandemii” – to fragment wypowiedzi jednej z dyrektor szkół na grupie dyskusyjnej.

Reklamy

Szkoły są więc kompletnie nieprzygotowane bo MEN zignorował sprawy nierówności w edukacji zdalnej, nie zapewnił sprzętu elektronicznego ani dostępu do internetu. Tysiące uczniów w ogóle nie uczęszczało na lekcje zdalne i zgodnie z prawem nie można ich za to nie promować do kolejnej klasy.

Co gorsza, nauczyciele zostali zostawiamy sami sobie. Działali jak potrafili a niekiedy nie potrafili. Wśród uczniów szerzy się depresja i lęk przed szkołą. Sytuacja jest dramatyczna. Rośnie też ilość samobójstw.

Co na to Czarnek? Więcej Jana Pawła II, ukrywającego pedofilię w kościele. To jedyna odpowiedź nieudolnego ministra. “Czarne zaniedbał wszystko, dodał tylko idiotyczne i nieprzyswajalne teksty obrońcy pedofilów” – ostro komentuje sytuację w edukacji jedna z mam.

No cóż, ideologia w szkole przyspieszy odpływ wiernych z kościoła. Być może to prawdziwy, chociaż ukryty cel PiS.

Poprzedni artykułPolskie sadownictwo na dnie. PiS od sześciu lat nic w tej sprawie nie zrobił
Następny artykułZwolniony pracownik Karnowskich chciał pracę u Tomasza Lisa. Gdy jej nie dostał zaczął atakować opozycję