Kolejny wyciek e-maili w aferze Dworczyka. Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Michał Kuczmierowski, uzyskał zgodę Mateusza Morawieckiego na dziwne interesy z Chinami. Tak oto państwowa firma została wciągnięta w podejrzane transakcje, które powinien zbadać kontrwywiad i CBA. Do tego sprawa znowu była traktowana jak “polityczne złoto”. Odrażające, co robi ten rząd!

“Mateusz, w ramach kontraktowania w Chinach współpracujemy m.in. ze szwedzkim pośrednikiem – dobre ceny, sprawni. Kontaktem jest Polka. Zastrzegli, że odbiór musi być w Chinach bo Szwecja ma z Chinami kryzys dyplomatyczny – dla nas ok – cały towar dla nas lata LOTem.

Reklamy

Firma ma relacje w szwedzkim rządzie – jest zaangażowana w tamtejszy sztab kryzysowy i jest dostawcą dla szwedzkiego MZ. Ale przez kryzys mają problem z bezpośrednim importem z Chin. Tu padł pomysł, że może Polska mogłaby ich wesprzeć – po uzgodnieniu z Michałem i Pawłem dałem wczoraj Szwedom sygnał, że jest taka opcja.

Dziś kontaktowali się już z naszą ambasadą że są bardzo zainteresowani współpracą i chcieliby nawiązać relację. Jeśli jesteś z tym na tak to przeprowadzimy temat – dla nas to będzie proste bo oni będą kupować a jedynie zorganizujemy im LOT i część logistyki za które będą musieli zapłacić. Oczywiście powinniśmy też tę relację wykorzystać politycznie (medialnie bym uważał, żeby nie drażnić Chin). W Szwecji zarządzanie kryzysowe prowadzi szwedzki MON więc można to również wykorzystać w przyszłości dla PGZ. Będziemy mieli też lepsze ceny na ewentualne zamówienia z Chin.  Poproszę o zielone światło.”

Tyle Kuczmierowski. Morawiecki się zgodził. Co na to polski kontrwywiad? Co na to CBA? Czy w tle nie ma podejrzanych transakcji lub łapówek? Kto dał zgodę na takie oszukiwanie Szwedów? Kto w ogóle odpowiada za politykę międzynarodową?

Poprzedni artykułUJAWNIAMY: Tajna ocena elektoratów partyjnych: “niestety społeczeństwo się liberalizuje”
Następny artykułŻenujące! Chcieli wysłać Dudę do Gdańska bo fajny port i można piwko walnąć