Kaczyński ma potężne problemy w Sejmie.

Władysław Kosiniak-Kamysz rozpocznie współpracę z Porozumieniem Gowina. Pierwszy cel współpracy to obrona samorządów, jednak nie jest wykluczone, że ta koalicja podejmie działania zmierzające do przejęcia władzy razem z resztą prodemokratycznej opozycji. Według naszych informacji zaplanowane są rozmowy z kilkoma posłami PiS oraz… Pawłem Kukizem, który podobno zaczyna czuć się oszukany przez Kaczyńskiego.

Reklamy

Rozmowy dotyczą odwołania Elżbiety Witek z funkcji marszałka Sejmu i powołania w to miejsce marszałka z któregoś z umiarkowanych ugrupowań demokratycznych. Wielu posłów PiS nie chce bowiem uczestniczyć w agresywnej i wojennej polityce Kaczyńskiego. Mowa tu co najmniej o pięciu osobach, które mogłyby wejść w skład Porozumienia.

W przypadku, gdyby scenariusz Kosiniaka-Kamysza by się powiódł, w Sejmie ma powstać komisja śledcza do spraw afer władzy, która miałaby intensywnie pracować nad ujawnieniem wszystkich grzechów Kaczyńskiego i jego pomagierów. Nic dziwnego, że w PiS strach – mówi nam jeden z polityków opozycji. W komisji mieliby zasiąść doświadczeni śledczy opozycji z Sejmu i z Senatu.

Poprzedni artykułLeszek Miller kpi z PiS: Szkoda że na Campus Polska nie zaproszono Kaczyńskiego…
Następny artykułIdzie drożyzna jakiej jeszcze nie było. Indeks cen w górę