Kosiniak-Kamysz i Gowin zawiążą koalicję? Komisja śledcza i nowy marszałek Sejmu w planach

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Kaczyński ma potężne problemy w Sejmie.

Władysław Kosiniak-Kamysz rozpocznie współpracę z Porozumieniem Gowina. Pierwszy cel współpracy to obrona samorządów, jednak nie jest wykluczone, że ta koalicja podejmie działania zmierzające do przejęcia władzy razem z resztą prodemokratycznej opozycji. Według naszych informacji zaplanowane są rozmowy z kilkoma posłami PiS oraz… Pawłem Kukizem, który podobno zaczyna czuć się oszukany przez Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rozmowy dotyczą odwołania Elżbiety Witek z funkcji marszałka Sejmu i powołania w to miejsce marszałka z któregoś z umiarkowanych ugrupowań demokratycznych. Wielu posłów PiS nie chce bowiem uczestniczyć w agresywnej i wojennej polityce Kaczyńskiego. Mowa tu co najmniej o pięciu osobach, które mogłyby wejść w skład Porozumienia.

W przypadku, gdyby scenariusz Kosiniaka-Kamysza by się powiódł, w Sejmie ma powstać komisja śledcza do spraw afer władzy, która miałaby intensywnie pracować nad ujawnieniem wszystkich grzechów Kaczyńskiego i jego pomagierów. Nic dziwnego, że w PiS strach – mówi nam jeden z polityków opozycji. W komisji mieliby zasiąść doświadczeni śledczy opozycji z Sejmu i z Senatu.