Powszechnie krytykowany minister edukacji Przemysław Czarnek stara się pozyskać sojusznika. I to jakiego!

Wziął właśnie udział w imprezie Radia Maryja nazwanej „Dziękczynienie w Rodzinie”. Wykorzystał tą sytuację by złożyć swoisty hołd Tadeuszowi Rydzykowi. Uznał, że gdyby nie ojciec Rydzyk, przez Polskę „przejechałby walc laicyzacji”.

Reklamy

– Wielkie dni przeżywamy i przeżywać będziemy. Będę mówił krótko, tak jak ojciec dyrektor kazał. Ale to jest historia, historia, która dzieje się na naszych oczach. To jest coś, na co czekaliśmy. 30 lat Radia Maryja za chwilkę, a za dosłownie osiem dni beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego – powiedział Czarnek.

– Kard. Stefan Wyszyński mówił tak: „Nie rozmyślam nadto o przeszłości, nie zanurzam się w marzenia o przyszłości, to Boża sprawa. Jestem tu i teraz, i tu działam”. I taka jest rodzina Radia Maryja – perorował dalej Czarnek.

– Jeśli myślimy o przeszłości, to tylko z wielką wdzięcznością za 30 lat Radia Maryja, za ojca dyrektora, za wszystkich posługujących w Radiu Maryja. A co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie – przekonywał minister edukacji.

Poprzedni artykułBalcerowicz celnie: Czy Morawiecki ma ludzi za idiotów?
Następny artykułAdam Bodnar twardo: „Polityka rządu PiS wobec uchodźców jest pozbawiona jakiegokolwiek pierwiastka człowieczeństwa”