Dworczyk skompromitowany sprawą białoruskiego szpiega. “To oni, nie my”

Znowu stara śpiewka rządu PiS. To organizatorzy Forum Ekonomicznego są według Dworczyk winni wpuszczenia białoruskiego szpiega do Polski. A jest dokładnie odwrotnie.

Za wizy do Polski odpowiada rząd a za sprawdzanie wydanych wiz pod względem bezpieczeństwa odpowiadają służby podległe premierowi. Tymczasem okazuje się, że nie ma on żadnego realnego nadzoru, innymi słowy mówiąc, nie dopełnił swoich obowiązków. Wpuszczenie szpiega do Polski, pracownika białoruskiego KGB, na prestiżową imprezę, na której są politycy i biznesmeni, to porażka rządu PiS.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Michał Dworczyk, odpytywany dzisiaj o tą sprawę w radiu Zet, próbował nieudolnie zrzucić winę na organizatorów. Nie panie Dworczyk, winny jest pan i pana pryncypał, Morawiecki. To wy dopuściliście do tego, że białoruski szpieg wjechał jak gdyby nigdy nic do naszego kraju i pojawił się na najważniejszym wydarzeniu ekonomicznym roku.

To pan jest winny – bo pan współpracuje blisko z Morawieckim. To pan jest winny, i proszę nie opowiadać bzdur, że to organizatorzy. Pan jest ministrem, prawą ręką premiera. Działacie razem i w porozumieniu. I razem odpowiadacie, także karnie, za swoje zaniedbania. A te są ogromne.

Narażacie na niebezpieczeństwo i Polaków, którzy przyjechali na Forum, i narażacie gości zagranicznych. Proszę nie zrzucać odpowiedzialności bo wina jest pana i premiera.

Skutki wpuszczenia szpiega na taką imprezę są katastrofalne. Morawiecki już dzisiaj powinien zdymisjonować ministra odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i wicepremiera odpowiedzialnego za to samo. A potem sam siebie podać do dymisji.

Jakże śmiesznie wyglądacie teraz, opowiadając bzdury o płocie, zagrożeniu na granicy, gdy sami wpuściliście największe zagrożenie do kraju. Jesteście żałosnymi hipokrytami, zakłamanymi małymi ludźmi.