Wczoraj Gazeta Prawna poinformowała o natychmiastowym odsunięciu przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę od orzekania sędziego Adama Synakiewicza. Jedyną przyczyną takiej decyzji jest wydanie przez Pana Sędziego wyroku, który nie odpowiada oczekiwaniom ministra – czytamy w oświadczeniu zarządu stowarzyszenia IUSTITIA.

Prezes sądu, w którym orzeka sędzia Synakiewicz, być może świadomy konsekwencji, mimo wniosku rzecznika dyscyplinarnego, nie odsunął sędziego od orzekania.

Reklamy

Zachowanie ministra Ziobry pokazało jednoznacznie, że traktuje on sądy jak swój prywatny folwark służący realizacji politycznych celów partii rządzącej i wszelkie akty sprzeciwu sędziów wobec bezprawia będą miały konsekwencje osobiste.

Ten rażący akt represji będzie miał poważne następstwa dla całego społeczeństwa, zarówno w sferze kar finansowych nałożonych na Polskę, jak i w sferze uznawania polskich orzeczeń w Europie. Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości stosuje metodę faktów dokonanych i działa według zasady, że im bardziej naruszy praworządność, tym lepiej dla realizacji politycznych celów. Za te działania Zbigniew Ziobro nie będzie jednak płacić z własnych środków, zapłacą wszyscy obywatele, którzy stali się teraz jego „zakładnikami”. Już dziś, wskutek chaosu tzw. „reform” postępowania sądowe się wydłużyły.
Za chwilę, jeśli nikt nie zapanuje nad kolejnymi panicznymi ruchami Zbigniewa Ziobry, do długiego oczekiwania na wyroki, dołączy brak środków na modernizację państwa i wyłączenie nas z europejskich instrumentów prawnych. Zapewniamy, że sędzia Adam Synakiewicz będzie przez nas otoczony opieką, jaka należy się każdemu uczciwie wykonującemu swój zawód sędziemu – brzmi oświadczenie.

Poprzedni artykułPILNE! Ekipa TVP w strefie objętej stanem wyjątkowym. Hipokryzja i zakłamanie rządu PiS przeraża!
Następny artykułInternauta rozszyfrował skrót PMM: Premier Mataczący Manipulant