Tak zwany Polski Ład to historyczna podwyżka podatków – ostrzega Lewiatan

Lewiatan ostrzega: na tak zwanym Polskim Ładzie straci całe społeczeństwo. Polski Ład to podwyżki podatków i podwyżki cen.

Mamy deklarację historycznej podwyżki obciążeń wszystkich obywateli, którzy pomimo, że z roku na rok płacą coraz wyższy podatek inflacyjny, zapłacą także podatek przychodowy[…] Tak samo jak wszyscy płacimy podatek bankowy (w cenach za usługi banków), podatek od sprzedaży detalicznej (w cenach artykułów kupowanych w marketach), podatek cukrowy (w cenach napojów), podatek mocowy (w cenach prądu) i wiele innych podatków i opłat.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Budzi przerażenie perspektywa, że ustawa podatkowa wchodząca w skład Polskiego Ładu może zostać uchwalona jeszcze we wrześniu, a następnie ogłoszona na miesiąc przed rozpoczęciem kolejnego roku podatkowego.

Cały komentarz eksperta organizacji Lewiatan przeczytacie na stronie FXMag.