Prezes PSL staje w obronie medyków.

Protest medyków to wotum nieufności dla rządu Pi. Medycy codziennie dbający o nasze zdrowie i życie zasługują na godne wynagrodzenia i dobre warunki pracy. Oklaski nie wystarczą, rząd musi pilnie rozwiązać kryzys w ochronie zdrowia. Stawką jest zdrowie Polaków!- napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

Ludowcy podkreślają, że medycy wykonali w ostatnich latach tytaniczną pracę, dzięki której Polska przeszła przez epidemię COVID-19. Jedynie nieudolność rządzących spowodowała, że system ochrony zdrowia się zapadł i przestał funkcjonować. Medycy dali z siebie wszystko a nawet więcej. Warto przypomnieć jak wielu lekarzy zmarło w pracy z przepracowania. To wina Morawieckiego, Niedzielskiego a wcześniej Szumowsiego.

To właśnie oni odpowiadają za służbę zdrowia, za każdą śmierć, za każdy przedwczesny zgon. To premier i jego ministrowie odpowiadają za śmierć 10-letniego chłopca w czasie lekcji WF, gdy nie było dla niego karetki. To PiS zniszczył służbę zdrowia, przekazując miliardy na propagandę w TVP.

I dzisiaj medycy powiedzieli dość.

 

Poprzedni artykułZniszczyć, zastraszyć, przekupić. Oto metody PiS na wrogów
Następny artykułJedna z największych afer PiS. Blisko 300 mln za bezwartościowe maseczki