Bieda, niedostatek, upadek wielu firm. Coraz trudniejszy dostęp do usług i wyższe ceny towarów w sklepach. Tak będą wyglądać realne skutki wprowadzenia tak zwanego Polskiego Ładu.

“Zarabiając 20,40,60 tys. złotych, nie chcą się dołożyć do systemu ochrony zdrowia i poprzeć Polskiego Ładu. To właśnie oni go krytykują” – mówił Morawiecki. To oczywiste kłamstwo i to wielopoziomowe. Premier mija się z prawdą w prawie każdym słowie. Zacznijmy od końca

Reklamy

– “To właśnie oni go krytykują” – tak zwany Polski Ład krytykują wszyscy, którzy rozumieją, że wprowadzanie nowych podatków i podwyższanie opłat, odprowadzanych do państwa, spowoduje konieczność podwyższenia cen. Podatki, niezależnie w jakim miejscu łańcucha gospodarczego nakładane, zwiększą obciążenia społeczeństwa. Nowy Wał PiS krytykują więc wszyscy świadomi ludzie, nie tylko ci, którzy zarabiają 20, 40, 60 tysięcy złotych.

– “Nie chcą się dołożyć do systemu ochrony” – każdy rozsądnie myślący Polak dokłada się już do systemu ochrony zdrowia pracując i odprowadzając składki. Niewiele albo nic za to nie otrzymuje. Większość pracujących ma jeszcze różnego rodzaju prywatne usługi medyczne, bo inaczej nie mieliby dostępu do niczego. Tak naprawdę system ochrony zdrowia w Polsce jest chory od podszewki, systemowo. A doprowadzili do tego politycy PiS z Morawieckim na czele.

Skutkiem tak zwanego Polskiego Ładu będą podwyżki cen wszystkiego, towarów i usług. Domy i mieszkania staną się jeszcze mniej dostępne, chleb, prąd, kosmetyki, wszystko podrożeje. Do tego dojdzie emigracja ekonomiczna. Ludzie chcą żyć w stabilnym państwie. PiS co chwilę zmienia prawo. Niszczy stabilność. To ma wpływ na dzietność – ilość urodzeń spada.

Kłamca Morawiecki oszukuje społeczeństwo i dlatego powinien odejść w niesławie, w hańbie. Powinien zostać osądzony za swoje błędy i przestępstwa. A tych już się trochę nazbierało, jak choćby nielegalne ograniczenia działania firm w lockdown.

Poprzedni artykułChleb nasz powszedni, coraz droższy
Następny artykułTo dopiero audycja! Dziennikarka uprawiała seks w trakcie wywiadu! [audio tylko dla dorosłych o mocnych nerwach]