26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDonos Macierewicza. Jego byli współpracownicy będą mieli kłopoty z prokuratorem

Donos Macierewicza. Jego byli współpracownicy będą mieli kłopoty z prokuratorem

Przypomniał o sobie Antoni Macierewicz. Były minister obrony zawiadomił właśnie prokuraturę w sprawie ujawnienia informacji podkomisji do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej. Kłopoty z tego powodu będzie miało trzech dawnych współpracowników Macierewicza.

Wiesław Chrzanowski, Marek Dąbrowski oraz Kazimierz Grono złożyli „zdanie odrębne” do końcowego raportu komisji. Tymczasem Macierewicz przekonuje, że… nie mieli oni do tego prawa. Jego zdaniem cała trójka „nie była członkami Podkomisji w chwili głosowania nad treścią raportu i nie miała wglądu do projektu raportu z badania zdarzenia lotniczego nad Smoleńskiem, wobec czego nie były uprawnione do złożenia zdania odrębnego”.

Reklamy

Macierewicz jest przekonany, że byli współpracownicy złamali także prawo, upubliczniając w mediach wiedzę zdobytą podczas badania przyczyny wypadku w Smoleńsku. Zdaniem polityka PiS, powinni zaś zatrzymać ją dla siebie „jako tajemnicę służbową”.

– Działanie to ma charakter bezprawnego przywłaszczenia funkcji publicznej i ma na celu dezinformację – głosi oficjalne stanowisko podkomisji smoleńskiej.

Musisz o tym wiedzieć!