Andrzej Rozenek, nazywany nadzieją Lewicy, to poseł który znany jest ze swojej twardej postawy wobec PiS. Żąda rozliczenia Kaczyńskiego i jego pomocników, sprzeciwia się rozmowom z jego partią i chce przywrócenia elementarnych zasad państwa prawa. Jest liderem walki z ustawą represyjną.

Rozenek swoją ciężką pracą zdobył dużą popularność i rozpoznawalność w środowiskach lewicowych. Gdy Włodzimierz Czarzasty postanowił go nie przyjmować do grona członków Nowej Lewicy, nie spodziewał się jak wielkim zaufaniem i poparciem cieszy się poseł wśród działaczy i elektoratu.

Reklamy

Ostatnio doszło do sytuacji bez precedensu – działacze i wyborcy zaprotestowali przed siedzibą SLD właśnie w obronie Andrzeja Rozenka. Może to zwiastować zmiany, wiele osób domaga się bowiem dymisji Czarzastego, który oceniany jest jako osoba, która nie poradzi sobie z obecnym kryzysem i twardą walką  o przywrócenie demokracji w Polsce. Odebranie władzy z rąk PiS musi być bowiem naczelnym celem działania każdej prodemokratycznej partii.

Czarzasty, rozmawiając z Kaczyńskim, naraził się działaczom Lewicy bardzie niż kiedykolwiek.

Poprzedni artykułSikorski mocno o PiS: „Przyjęli optykę rosyjską ideowo”
Następny artykułAdam Bodnar trafnie o rządach PiS: „Duża część społeczeństwa jest uśpiona”