Gowin mocno: PiS uderza w polską klasę średnią

Jarosław Gowin po odejściu z rządu najwyraźniej zrozumiał, co niesie dla Polski władza PiS. Nie bawiąc się jednak w uzasadnione złośliwości, trzeba przyznać że jego uwagi są nader trafne. W końcu zna Zjednoczoną Prawicę od podszewki.

– Zjednoczona Prawica mogła ewoluować w stronę klasycznej europejskiej chadecji i wtedy na pewno byłaby w staniej rządzić Polską przez kolejne kadencje – mówi Gowin w rozmowie z tygodnikiem „DoRzeczy”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zamiast tego – zwłaszcza po wyborach w 2019 r. – do głosu doszły tendencje, które nie mają nic wspólnego z programem Zjednoczonej Prawicy i z prawicowością jako taką – dodaje były wicepremier.

– Proszę przyjrzeć się rozwiązaniom podatkowym Polskiego Ładu – spotkały się one z życzliwym przyjęciem tylko jednego środowiska politycznego, czyli partii Razem, a więc środowiska skrajnie lewicowego. Prawica, która ręka w rękę [z lewicą] uderza w klasę średnią? – zauważa Gowin.