26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieReżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB

Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA]

SB na wizji?

Według materiałów IPN Ewa Święcińska została zarejestrowana przez Służbę Bezpieczeństwa jako Tajny Współpracownik o pseudonimie Andrzej. To właśnie Święcińska była drugą reżyserką propagandowego gniota PiS pt. „Smoleńsk”.

Reklamy

Po zwycięstwie PiS IPN wydał jej glejt jakoby nie była TW, bo do współpracy zobowiązała się pod „naciskiem” SB. W rzeczywistości sama napisała m.in. „Za przekazywane informacje będę pobierać wynagrodzenie pieniężne. Każdorazowo będę pisała pokwitowania”  – napisała. Zobowiązywała się też zachować fakt współpracy w ścisłej tajemnicy.

Takich to współpracowników mają Kaczyński i Kurski.

Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 39  Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 40Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 41  Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 42Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 43Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 44Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 45 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 46 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 47 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 48 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 49 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 50 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 51 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 52 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 53 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 54 Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 55

Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 56

Reżyserka z TVP PiS zarejestrowana jako Tajny Współpracownik przez SB [AKTA] 57

Źródło: IPN

Musisz o tym wiedzieć!