Główny Urząd Statystyczny podał dokładne dane dotyczące inflacji w sierpniu. Dwa tygodnie temu szacowaną ją na 5,4 proc. Dziś, po zebraniu większej ilości danych wiadomo, że wynosi już 5,5 proc.!

– Tym samym inflacja osiągnęła najwyższy poziom od czerwca 2001 r. i od 5 miesięcy kształtuje się powyżej górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego NBP (3,5proc.) – napisali analitycy Credit Agicole.

Reklamy

Najbardziej bolą nas ceny żywności, która podrożała aż o 6 proc. w porównaniu z 2020 r. Koszty utrzymania mieszkania wzrosły aż o 7 proc. Ale to nic, w porównaniu do podwyżek cen paliwa. Tankowanie samochodu kosztuje aż 28 proc. więcej niż w ubiegłym roku!

– Staram się od czasu do czasu robić zakupy, by w sklepie spożywczym zobaczyć ceny. Porównuję je do cen w skupie. Dziś bardzo ważne jest zjawisko, pani mnie pyta o ceny w sklepie, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Rolnicy cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną, rosną ceny pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko rośnie. W związku z tym jest to miecz obusieczny – odpowiedział tymczasem beztrosko premier Morawiecki, na pytanie ile kosztuje chleb.

Możemy podpowiedzieć szefowi naszego rządu. Bez względu na gatunek chleb jest duuużo droższy niż rok temu.

Poprzedni artykułNagi spacer do sklepu to nie jedyne wyskoki nominata Ziobry. Miewał już postępowania dyscyplinarne [Mocne zdjęcia]
Następny artykułNa Nowogrodzkiej wściekłość, że zbyt wcześnie ujawniono plan wyjścia Polski z UE