Mamy dowód na kolejne afery za czasów PiS. Michał Dworczyk otwarcie napisał to do premiera!

  • wydatki z Funduszu Dróg Samorządowych,
  • SOP,
  • TVP,
  • PAK !!

to według Michała Dworczyka sprawy “z dużym potencjałem”. Opozycja powinna natychmiast przystąpić do kontroli tych tematów.

Reklamy

Mamy bowiem po raz pierwszy pisemnie potwierdzenie istnienia u urzędnika państwowego w randze ministra oraz premiera, który był adresatem tego e-maila, nieprawidłowości. Dworczyk pisze tutaj o potencjale, ale nie da się tego zrozumieć inaczej niż właśnie w kontekście aferalnym.

Bardzo interesujący jest wątek PAK, bo może być związany z Zygmuntem Solorzem. W kontekście jego rozmów na temat wspieranej przez PiS budowy elektrowni jądrowej oraz zachowania Polsatu, niezwykle ciekawe.

Oto treść ujawnionej korespondencji:

Mateusz, informacyjnie – kolega M. Banaś, jak zapewne wiesz, prowadzi ostrzał w różnych kierunkach – również w naszym. Prowadzona od jesieni niemrawa i standardowa kontrola NIK w obszarze pomocy humanitarnej nagle nabrała niezwykłego tempa. Zarzucają nas pytaniami i prześwietlają każdy szczegół – intencja jest ewidentna. Ponadto przysłali nam plan kontroli na przyszły rok. Na 90 zaplanowanych jest kilka z dużym potencjałem – wydatki z Funduszu Dróg Samorządowych, SOP, TVP, PAK (tam były pewne problemy…). Jedno jest pewne z prezesem NIK nudzić się nie będziemy. M

Poprzedni artykułA to dobre! Macierewicz musiał przeprosić!
Następny artykułNagi spacer do sklepu to nie jedyne wyskoki nominata Ziobry. Miewał już postępowania dyscyplinarne [Mocne zdjęcia]