Jest taka reguła. Zawsze, kiedy oni są pytani o ceny chleba (zazwyczaj zdarza się to pod koniec ich rządów), to nie wiedzą ile ten chleb kosztuje. Jest jeszcze jedna reguła. Kiedy oni rządzą, to chleb zawsze drożeje – mówił Donald Tusk na konwencji PO.

Polityka to nie są baloniki, fajerwerki, piękne wnętrza, studia TV i kawiarnie wielkiego miasta. Prawdziwa polityka to chęć, zdolność zrozumienia i współdziałania z ludźmi, kiedy nie mają powodu do radości. Polityka to ciężka robota!

Reklamy

Litery „PO” muszą znowu znaczyć “PEŁNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ”. Jestem gotów Was błagać o to: Jesteście odpowiedzialni za nadzieje i lęki Polaków. Nie za swoje kariery!

Tu chodzi o śmiertelnie poważną sprawę! Nie chodzi o jednorazową nagrodę, że ktoś w przychylnej nam gazecie napisze fajny artykuł o kimś, kto ma wielkie serce. Polacy, kiedy pada słowo „granica”, „terytorium” to trzymają kciuki z

Naszym przeciwnikiem nie są katolicy, bo przecież my jesteśmy katolikami w większości. Tak jak nie widzę sprzeczności między Europą a Płońskiem, tak samo nie widzę sprzeczności między wiarą a wolnością!

Wczoraj był 17 września. Ile jeszcze takich rocznic mamy sobie ufundować? Ile jeszcze politycznej głupoty przywódców naszego kraju? Polska jest dziś na granicy Unii Europejskiej w sensie dosłownym i politycznym!

 

 

– mówił Tusk.

Poprzedni artykułDonald Tusk mocno: Ja wiem, że Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej
Następny artykułPILNE: zrozpaczony pacjent popełnił samobójstwo na terenie Białego Miasteczka?