To się w głowie nie mieści. Cała ta zgraja polityków myśli tylko o tym, jak na czymś ugrać rzekomy sukces. Kolejne e-maile Dworczyka przerażają. Oto fragment korespondencji:

  1. Wracam właśnie znad Wisły – prace cały czas trwają. Po rozwiązaniu kolejnych problemów wygląda na to, że jutro ok 14-15 będziemy mogli odpalić rurociąg – obie nitki […] Jeśli się uda to na prawdę będzie duży sukces i PMM koniecznie musi w pon. tam się pokazać oraz zbić piątkę z wykonawcami – pisze Dworczyk Dworczyk 7 września 2019 r. między innymi do premiera.
  2. W niedzielę, 8 września, Mariusz Chłopik odpisuje: o której to robimy?
  3. W poniedziałek, 9 września, Chłopik pisze znowu: Ja bym dziś tam robił konfę PMM,  stroju nie garnitur a taki polar etc.
  4. Ja mam obawy, bo jednak nie mamy 100% pewności działania tej rury – odpisuje Tomasz Matynia.

We wszystkich tych wypowiedziach nacisk położony jest wyłącznie na zaprezentowanie premiera Mateusza Morawieckiego. Nie ma ani słowa o mieszkańcach Warszawy, o zanieczyszczeniu Wisły. Liczy się PMM i piękne obrazki. Liczy się wizerunek premiera, nie sprawy ekologii czy ludzi.

Reklamy

Wygląda to tak, jakby ów rurociąg miał być wielkim sukcesem premiera, bez oglądania się na cokolwiek innego.

To dyskredytuje Mateusza Morawieckiego jako premiera, dyskredytuje Michała Dworczyka jako ministra. Ich zainteresowanie sprawą jest czysto polityczne. Można by złośliwie powiedzieć, że szukali w gównie politycznego złota.

 

Poprzedni artykułMilczenie dziennikarzy wolnych mediów. Mają relacje z obozem władzy
Następny artykułStracił pracę za wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”. Jego szef dostał nagrodę od braci Karnowskich