Krzysztof Skórzyński korespondował z Michałem Dworczykiem i prawdopodobnie doradzał mu w ważnych dla PiS sprawach, wynika z ujawnionych dzisiaj e-maili Dworczyka. To było już zbyt wiele dla TVN, które zawiesiło dziennikarza.

Afera Dworczyka to wyciek e-maili z konta Michała Dworczyka. Kilka dni temu okazało się, że z Dworczykiem korespondował między innymi Krzysztof Skórzyński, reporter TVN. Ten szybko zdementował owe informacje, ale dzisiejszy wyciek kolejnej korespondencji pokazuje, że mijał się z prawdą. Dlatego TVN go zawiesił.

Reklamy

Sprawa ma jednak daleko idące konsekwencje. Pojawiły się pytania o innych dziennikarzy niezależnych mediów, którzy wykazują dziwną spolegliwość albo tak zwany symetryzm wobec władzy. Być może PiS ma dużo więcej kontaktów z takimi osobami niż nam się wydaje. W sieci zaroiło się od apeli o oczyszczenie środowiska.

Z niezależnych źródeł wiemy, że co najmniej kilka osób z tego środowiska bardzo obawia się ujawnienia ich korespondencji, nie tylko z Dworczykiem ale m.in. z Brudzińskim.

Poprzedni artykułCzy służby PiS dezinformują media w sprawie tabletek po których rzekomo zmarli imigranci?
Następny artykułMinisterstwo Finansów ośmieszyło raport Jakiego. Polska zyskała 140 miliardów euro, Jaki mówi że straciła