Najwyraźniej politycy PiS nie są w stanie zrozumieć, że powodem kary nałożonej na Polskę w sprawie Turowa jest ich nieporadność. I lekceważenie prawa międzynarodowego. O stanowisku czeskiego sąsiada już nawet nie ma co wspominać.

Winny jest… spisek. Jakiś podejrzanych, antypolskich sił.

– Takie nagłe napiętnowanie Polski jest dla mnie niezrozumiałe i niebezpieczne dla wszystkich państw, bo to jest tworzenie pewnych precedensów na przyszłość. To jest także problem dla UE i jej autorytetu, dlatego że niezapłacenie tych kar przez Polskę będzie podważało sprawność tych instytucji. I bardzo dobrze, skoro poszły na irracjonalną wojnę – mówi w rozmowie z wPolityce.pl poseł PiS Bartosz Kownacki.

Reklamy

– Czesi realizują swój interes, są bardzo pragmatyczni, a urzędnicy brukselscy wraz z sędziami z TSUE realizują – w mojej ocenie – scenariusz gdzieś ułożony, bo on dotyczy zbyt wielu różnych spraw, dotyczących chociażby KPO, praworządności. Jest tu cała sekwencja spraw – przekonuje poseł.

Podpowiadamy: na pewno stoi za tym Tusk. No nie może inaczej być!

Poprzedni artykuł“Kto dzwoni do TVP kto dzwoni do normalniejszych portali?” Morawiecki napisał do Dworczyka co myśli o mediach zarządzanych przez Jacka Kurskiego
Następny artykułSzef linii Ryanair: Lotnisko w Radomiu to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski