Skórzyński, Mazurek, kto jeszcze okaże się kolegą polityków PiS, niszczących wolne media?

Wśród dziennikarzy, zwłaszcza w Warszawie, trwa zagorzała dyskusja kto jeszcze okaże się kolegą polityków PiS niszczących wolne media. Nie ma co dyskutować panie i panowie, czas oczyszczać środowisko.

Polacy zobaczyli na własne oczy, że ludzie tacy jak Krzysztof Skórzyński czy Robert Mazurek okazali się niegodni zaufania a ich praca może być naznaczona obrzydliwymi kontaktami z ludźmi, których mieli rozliczać. Można to porównać do sytuacji skorumpowanej policji, która przymyka oko na przestępstwo, bo przyłapała jakiegoś swojego kolegę.

Reklamy

To sytuacje niedopuszczalne. Skórzyński i Mazurek okazali się zblatowani z politykami na tyle, że stracili całkowicie twarz dziennikarzy a stali się po prostu kolejnymi pionkami w rozgrywkach władzy. Ale to nie są jedyne osoby. Znamy nazwiska co najmniej kilku dziennikarek i dziennikarzy, którzy mieli bardzo bliskie kontakty z politykami PiS i Solidarnej Polski, a pracują w wolnych mediach.

Ta współpraca, a wyjdzie na jaw wcześniej czy później, musi rozpocząć proces oczyszczania środowiska dziennikarskiego i przywracania standardów, zniszczonych pieniędzmi, pochlebstwami i celowymi zagrywkami służb specjalnych PiS.

Prawda o tym wszystkim jest niezwykle ciekawa i będzie też niezwykle destrukcyjna. Ale na wasze życzenie.