Śmiechem w dyktaturę.

Mecenas Roman Giertych dał się poznać w ostatnich latach jako nie tylko jeden z najostrzejszych krytyków para-dyktatury Jarosława Kaczyńskiego, ale również jeden  z bardziej dowcipnych i złośliwych jej recenzentów.

Reklamy

Także dziś gdy media niezależne od władzy ujawniły ponad 900 osób związanych z politykami PiS w spółkach skarbu państwa, to nie przepuścił okazji do “wbicia szpili”.

“Drogi Joachimie!
Zwracam się do Ciebie pieszczotliwie po imieniu, gdyż wiem, że będziesz z tego rad. Otóż dowiedziałem się dzisiaj z Onet, Gazety Wyborczej i Radia Zet, że w spółkach Skarbu Państwa obsadza się stanowiska według skali powiązań z posłami PiS.
Otóż drogi mój Joachimie, stwierdzam, że całkowicie pominięto kuzyna najdostojniejszego posła PiS Jarosława (Oby żył wiecznie!), czyli mnie.
Dzwoniłem do centrali PiS z awanturą, że oto teściowa kuzynki dentystki najpośledniejszego posła PiS ma już jakąś Radę Nadzorczą, a moi znajomi nic.
I poradzili mi, abym zadzwonił do wuja (czy jakoś tak), a w google wuj, PiS i praca wyskoczyłeś mi ty Joachimie, więc do Ciebie się zwracam.
Otóż mój miły poznałem ostatnio kuzyna mojego sąsiada, którego bratanek ma dostawcę groszku węglowego, który rozgląda się za nową pracą.
Tak więc myślę, że skoro ma doświadczenie w branży węglowej mógłby wskoczyć do jakiejś Rady Nadzorczej kopalni, czy elektrowni bo one są zawsze jakoś z węglem związane.
Wiem, że moje pokrewieństwo z Jarkiem jest słabe, ale kupiłem na targu zaświadczenie że jestem krewnym również posła Cymańskiego, więc może chociaż to wystarczy na małą radę nadzorczą?
Twój czekający na wybudowany przez Ciebie prom –
Roman Giertych
PS Tak pazernej, kłamliwej i złodziejskiej bandy jak wy Polska jeszcze nie widziała.”

 

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz żąda stabilności prawa. Dość tych śmieciowych ustaw!
Następny artykułOdpowiedź PiS na ujawnienie nepotyzmu. Kaczyński zarządził zatrzymanie osoby związanej z Donaldem Tuskiem! [Tylko u nas!]