Poza budżetem jest 290 miliardów długów ujawnił Marian Banaś w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Oznacza to, że premier Mateusz Morawiecki brał udział w ukrywaniu przed społeczeństwem, wbrew przepisom, potężnego długu.

Prezes NIK, Marian Banaś, doskonale zna się na finansach publicznych. Owe 290 miliardów złotych to kwota gigantyczna. Jej ukrywanie przed społeczeństwem to sposób na przedłużenie sobie przez PiS władzy. Morawiecki wraz ze swoimi kolegami, w tym prezesem PFR, brał udział w decydowaniu o przesuwaniu gigantycznych środków poza budżet państwa. W ten sposób mógł udawać, że budżet jest w dobrym stanie i nie trzeba nic spłacać. Mówimy tu o zachowaniu typowym dla banksterów, ludzi podłych i nieuczciwych, którzy okradają klientów banków, inwestorów i akcjonariuszy.

Morawiecki przez długie lata w banku pracował i zapewne poznał wiele mechanizmów sztuczek finansowych. O braku uczciwości premiera świadczy fakt ukrywania przed społeczeństwem majątku. Do dzisiaj nie wiemy jaki dokładnie jest stan posiadania rodziny Morawieckiego.

Reklamy

 

Poprzedni artykułNIK oskarża Morawieckiego, Dworczyka i Sasina. Chodzi o wybory kopertowe
Następny artykułPiS skłócił Polaków z Czechami. To zbrodnia!