Jarosław Kaczyński będąc u końca swojego życia zmarnował dorobek brata a siebie samego zapisze w historii Polski wyłącznie w negatywnym kontekście. Ocena efektów działań PiS jest druzgocąca dla tej partii, a przede wszystkim dla jej prezesa.

PiS cofnął Polskę o dobrych 20 lat w rozwoju i wytrwale próbuje zawracać ją jeszcze dalej. Kaczyński swoimi decyzjami zniszczył gospodarkę, zadłużył Polaków w stopniu nieprawdopodobnym, zniszczył też budowany od wielu lat wizerunek wielu służb i zniszczył więzi łączące Polaków. Kaczyński zniszczył również Kościół Katolicki i to na zawsze. Po tym, co PiS zrobił, nie odbuduje się on już nigdy.

Reklamy

Gdyby zimnym okiem spojrzeć na dokonania PiS epoka ta, z perspektywy historycznej, mogłaby się nazywać epoką kłamców. Bo kłamstwo, przekupstwo i korupcja stały się narzędziem tej władzy. Od Wojciecha Kałuży, zdrajcy po wieki, po innych polityków wielu partii, PiS przekupywał, zastraszał, podbierał ludzi, tylko po to, aby władzę utrzymać. Historia lubi się powtarzać, Kaczyński zniszczył więc Gowina a za moment rozmontuje Ziobrę.

Jarosław Kaczyński to negatywna postać w historii Polski. Po upadku prezesa PiS trzeba będzie przeprowadzić daleko idące reformy, oczyścić kraj z wrogiej ideologii, na trwale związać Polskę z Europą i USA, i za wszelką cenę oddalić groźbę powrotu do władzy populistów i kłamców w rodzaju Morawieckiego.

Dobra wiadomość dla całego społeczeństwa jest taka, że władza Kaczyńskiego właśnie się kończy. To już kwestia miesięcy. Żegnaj, Kaczorku. Bez żalu z naszej strony. Miliony Polaków chętnie zobaczą cię za kratami, bo tam twoje miejsce!

Poprzedni artykułMinister Kamiński zarzuca uchodźcom gwałcenie krów. Sam dobierał się do psa
Następny artykułKosiniak-Kamysz żąda stabilności prawa. Dość tych śmieciowych ustaw!