Kilkaset złotych dziennie traci każdy mieszkaniec wsi na pomysłach Kaczyńskiego. Wieś, przez lata wspierana przez PSL i PO, dzisiaj otrzymuje coraz mniej pieniędzy. Przeciętny mieszkaniec wsi traci gigantyczne pieniądze.

Wieś traci a wkrótce straci jeszcze bardziej. Próbę zniszczenia wsi podjął Kaczyński wprowadzając niesławnej pamięci ustawę Piątka przeciwko wsi. Owa piątka likwidowała hodowlę i wprowadzała model koncesjonowanego rolnika, który żyje tylko dzięki zezwoleniom urzędników. Później były nowe podatki, jak choćby za wodę z własnej studni i za opady deszczu a teraz, dzięki spisowi powszechnemu, PiS zyskał kolejne dane o tym jaki majątek jest na wsi i jak się do niego dobrać.

Reklamy

Wieś straciła również na pomysłach dotyczących edukacji. Na wsi zlikwidowano bowiem gimnazja, najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone szkoły. Dzieci muszą teraz dojeżdżać dalej i dłużej a poziom edukacji dla wsi spadł.

Najwięcej stracą rolnicy i mieszkańcy wsi na wyjściu Polski z Unii Europejskiej, do czego PiS dąży najwyraźniej za wszelką cenę. To będzie prawdziwa katastrofa. Mowa o miliardach złotych, które nie trafią na obszary wiejskie co roku. Grozi im więc zapaść i przyspieszenie wyludnienia.

Poprzedni artykułPiS, fałszywy obrońca wiary. Kościół po rządach Kaczyńskiego już się nie podniesie
Następny artykułZatrzymanie znanej osoby, związanej z opozycją lub Solidarną Polską? Głęboka depresja Kaczyńskiego