Kościół odwraca się od PiS. Mocne słowa prymasa Polski

Jestem przekonany, że zachowując prawo i obowiązek obrony państwowych granic, jesteśmy w stanie nieść pomoc ludziom, którzy znajdują się w dramatycznej sytuacji. Nawet jeśli ludzie są wykorzystywani do politycznych manipulacji, dla nas są przede wszystkim bliźnimi, którym należy się elementarny szacunek dla ich niezbywalnej godności – powiedział prymas, komentując temat uchodźców, wykorzystywany przez PiS jako tak zwane polityczne złoto.

Dostało się też ministrom – kłamcom, którzy zaprezentowali materiały zoofilskie, ściągnięte z sieci.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Piętnowanie niemoralnych i przestępczych zachowań nie może się odbywać przez epatowanie złem, bo wtedy zamiast je zwalczać, stajemy się jego propagatorami. Ponadto obawiam się, że takie działanie sprzyja powstawaniu lub utrwalaniu szkodliwych stereotypów. Łatwo o sugestię, że każdy uchodźca to terrorysta lub przestępca seksualny. Na takie krzywdzące uproszczenie nie możemy się zgodzić – krytycznie ocenił zachowanie Błaszczaka i Kamińskiego prymas.

Wygląda więc na to, że kościół odwraca się od PiS. Czas najwyższy. Nikt nie zrobił tyle dla zniszczenia kościoła w Polsce co Kaczyński.