Jeden z bardziej rozpoznawalnych internautów przedstawił interesującą analizę popierania władzy przez Polaków:

“Duża część (społeczeństwa) z zadowoleniem przyjęła pisowskie rozdawnictwo. Dzisiaj jest im lepiej. O przyszłości po prostu nie myślą. Nie chcą, nie potrafią. Chcą korzystać z tego co tu i teraz. Nie chcą zrozumieć, że państwo PiS to fikcja oparta na kłamstwie, łamaniu prawa i brutalnym PR. Z drugiej strony, nie interesuje ich praworządność, wolności obywatelskie, itd.

Reklamy

To nie są wartości dla nich istotne. Nie mają żadnych głębszych oczekiwań wobec Państwa. Możemy się na to zżymać, ale tak jest. I tu jest główny grzech wszystkich demokratycznych rządów przed PiS. Brak budowania świadomości obywatelskiej, edukowania obywatelskiego. Karygodne.

To tylko wstęp, szkic do prawdziwej analizy przyczyn, którą wszakże trzeba wykonać. Musimy wiedzieć dokładnie, co do szczegółu, co trzyma ludzi przy PiS. Choć oczywiście ogólne tezy już dziś potrafimy postawić. A później zapytać, co MY robimy źle i co możemy, co powinniśmy zrobić, żeby było lepiej. Warto bowiem postawić jedno zasadnicze pytanie: skoro my jesteśmy “ci mądrzy”, a oni są “ci głupi”, dlaczego partie demokratyczne przegrywają wybory? Szukajmy przyczyn także po swojej stronie” – napisał internauta o pseudonimie Darth is Vader.

Poprzedni artykułJeśli im się uda, przyjdą po nas wszystkich. Komentarz do ataku policji na dziennikarza Wyborczej
Następny artykułTak mogła wyglądać prowokacja wobec dziennikarza z Wyborczej. W tle służby PiS?