02 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePILNE: Policja próbuje odebrać laptop dziennikarzowi Wyborczej w jego własnym mieszkaniu

PILNE: Policja próbuje odebrać laptop dziennikarzowi Wyborczej w jego własnym mieszkaniu

Napaść policji na dziennikarza w jego mieszkaniu w Zielonej Górze.

Najpierw przyszli po niezależnych sędziów, potem po podzieci uchodźców, teraz po dziennikarzy, za chwilę przyjdą po każdego z nas. Bez nakazu, na polecenie złodziei i bandytów – tak jeden z internautów skomentował dzisiejsze szokujące wydarzenia we Zielonej Górze, gdzie policja próbuje nielegalnie odebrać służbowy laptop dziennikarza Gazety Wyborczej. To już państwo policyjne, państwo dyktatorskie – mówią dziennikarze.

Reklamy

Teraz, w mieszkaniu dziennikarza Gazety Wyborczej w Zielonej Górze, policja, bez żadnego nakazu, próbuje zabrać służbowy laptop naszego dziennikarza. Na miejscu są koledzy z redakcji, jadą też adwokaci – napisał Mikołaj Chrzan z redakcji Wyborczej.

Policjanci przyszli bez żadnego nakazu a ich działania są bezprawne – uważają komentatorzy. To bezprecedensowy zamach na niezależne dziennikarstwo i zemsta za ujawnienie afer PiS.

Według informacji, do których dotarliśmy, polecenie działania wobec dziennikarza wydała Komenda Stołeczna Policji. To zaś oznacza, że sprawa jest czysto polityczna. Policjanci zażądali laptopa pod pretekstem, że z adresu IP dziennikarza wysyłane były rzekomo groźby pod adresem polityka PiS. To jest jednak nieprawda – dziennikarz stanowczo zaprzecza, by cokolwiek wysyłał.

Musisz o tym wiedzieć!