W niezawodnym w takich wypadkach TVP Info marszałek Sejmu Elżbieta Witek opowiadała o tym, jak to rząd PiS nie ugnie się przed Czechami i Unią w sprawie Turowa.

– Ci, którzy nas teraz oglądają mogą pomyśleć, że to za rodzaj szantażu. Bo co to znaczy, że mamy się zgodzić na rezygnację z własnej suwerenności? (…) Nadal chcemy pozostać w UE. (…) Próba wymuszenia na nas zrzeczenia się suwerenności jest nie do przyjęcia – stwierdziła Witek.

Reklamy

– W momencie, kiedy rozwijamy gospodarkę i idzie nam całkiem dobrze, (…) wielu nie jest to na rękę. Silna Polska, która jest Polską niezależną, suwerenną niejednemu państwu dużemu nie jest na rękę. Mamy takie położenie geopolityczne, że zmagamy się z tym od samego początku – dodała marszałek Sejmu.

– Chcę uspokoić mieszkańców: nikt nie podejmie decyzji o zamknięciu kopalni i elektrowni, bo zdajemy sobie sprawę, jakie byłyby tego konsekwencje dla ludzi – przekonuje polityk PiS.

Nie przyszło jej jednak do głowy, że wszyscy staliśmy się zakładnikami nieudolnej polityki PiS. I słono za to zapłacimy.

Poprzedni artykułSzef „Gazety Polskiej” twierdzi, że jest psychologiem klinicznym. Uniwersytet: Sakiewicz nie figuruje jako absolwent Wydziału Psychologii
Następny artykułGdyby Sikorski był dziś szefem MSZ, to jednym telefonem do administracji prezydenta USA mógłby powstrzymać migrację z Iraku. Giertych mocno o upadku znaczenia Polski