23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieA to dobre! Czarnek zarzuca dziennikarzom, że są… „współwinni handlu ludźmi”!

A to dobre! Czarnek zarzuca dziennikarzom, że są… „współwinni handlu ludźmi”!

Przemysław Czarnek, minister edukacji, słynie z wypowiedzi ekstrawaganckich i nie mających związku z rzeczywistością. Teraz jednak pobił swój własny rekord. Zarzucił dziennikarzom, że są „współwinni” i to nie tylko „handlu ludźmi” na pograniczu Polski i Białorusi, ale także ich śmierci na… Morzu Śródziemnym.

– Wszystkim powinien być bliski los wszystkich którzy są narażeni na to, że są ofiarami handlu ludźmi. Te dzieci, o których pani mówi, tak jak migranci, którzy są przywożeni na granicę z Białorusią, to są ofiary handlu ludźmi, który jest przygotowany przez Łukaszenkę i jego reżim – stwierdził Czarnek.

Reklamy

– Natomiast wszyscy ci którzy, tak jak państwa telewizja [TVN24] powodują tego rodzaju dezinformację w przestrzeni publicznej, są współwinni tego handlu ludźmi – dodał minister Czarnek.

–  Tak, jak wszyscy ci, którzy w sposób absolutnie bezkrytyczny i bezrozumny podchodzili do tej fali migracji, którą mieliśmy w 2015 roku, są współwinni wszystkich tych ofiar, które utonęły w basenie Morza Śródziemnego. Więc więcej rozsądku, więcej rozwagi, więcej również dyplomacji w tym wszystkim – przekonywał.

No i jak z nim poważnie rozmawiać?

 

Musisz o tym wiedzieć!