PiS celowo nie chciał zablokowania lotów z Iraku ma Białoruś?

Okazuje się, że wstrzymanie lotów z Iraku na Białoruś było wynikiem interwencji Unii Europejskiej oraz Litwy i Łotwy. Dzięki temu znacznie zmniejszy się ilość osób, które próbują przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Dlaczego jednak polski rząd nie działał w tej sprawie? Okazuje się, że konflikt na granicy jest dla Kaczyńskiego korzystny a wręcz pożądany. Można w nieskończoność przedłużać stan wyjątkowy i nielegalnie nie dopuszczać mediów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polska nie brała udziału w żadnych rozmowach na temat lotów z Iraku na Białoruś. Co więcej, przedstawiciele rządu mieli nieoficjalnie wyrażać niezadowolenie z powodu ograniczenia liczby imigrantów. Skończy im się polityczne złoto?

PiS zdaje się realizować rosyjską agendę. Wykorzystywanie konfliktu na granicy do budowania poparcia to obrzydliwe działanie.