Morawiecki był najwyraźniej poruszony liczbą Polaków, którzy protestowali wczoraj w całym kraju przeciwko pełzającemu Polexitowi. Premier w mediach społecznościowych zapewnił więc, że nie dąży do wyjścia Polski ze Wspólnoty.

– To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych – pisał Morawiecki.

Reklamy

– Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot – po czym dodał, najwyraźniej zaprzeczając sam sobie.

Jednym słowem, póki nie odsuniemy PiS od władzy nic się nie zmieni. Z jednej strony partia Kaczyńskiego będzie gromko zapewniała, że chce w UE pozostać, z drugiej, w ramach „podmiotowości” Polski, będzie powoli przeprowadzała Polexit.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/408313877326342

Poprzedni artykułFanatyk PiS próbował zamordować europosła Sikorskiego?! Szaleniec ze strzykawką zatrzymany na demonstracji
Następny artykułLeszek Miller kpi z PiS: „To naftalina i kadzidło”