23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKompromitacja państwa PiS. Boi się garstki artystów, ośmieszających Kaczyńskiego

Kompromitacja państwa PiS. Boi się garstki artystów, ośmieszających Kaczyńskiego

Lotna Brygada Opozycji, czyli grupa artystów, którzy od wielu lat ośmieszają reżim Kaczyńskiego, zadając mu jednocześnie bardzo trudne pytania o Smoleńsk, dostała prokuratorski zakaz zbliżania się do placu Piłsudskiego. Pomijając fakt bezprawności działania prokuratora Michała Marcinkowskiego, trzeba powiedzieć otwarcie: państwo PiS się ośmieszyło.

Jeśli kilka osób z pomysłami i trudnymi pytaniami jest w stanie wywołać taką histeryczną i nieproporcjonalną reakcję ze strony organów państwa, jeśli jest w stanie zmusić prokuraturę do stawiania nieprawdziwych zarzutów, jeśli jest w stanie wywołać tak potężne retorsje jak bezprawny zakaz poruszania się po jakimś miejscu w centrum Warszawy, to z państwem PiS jest już bardzo źle.

Reklamy

Absurdalność działań prokuratury oraz ich bezprawność pokazują, w jak głupim miejscu znalazł się Kaczyński. Gruboskórny, pozbawiony empatii polityk, który przejmuje się hasłami grupki ludzi? Coś tu jest nie tak. Zaburzone zostały proporcje a prezes PiS i prokurator Marcinkowski ośmieszają się na całego.

To jest nie tylko ośmieszanie państwa, ale również kompromitacja całego pisowskiego systemu. Satyra, która jest w stanie zniszczyć całą tą sztuczną otoczkę smoleńską, jest satyrą skuteczną i jak widać niebezpieczną. Wróciły w pełni lata komuny, Kaczyński stał się pierwszym sekretarzem a Marcinkowski jest pracownikiem komunistycznego aparatu represji wobec wolnych ludzi.

Obaj zapomnieli, że Polska to kraj, w którym panuje wolność słowa, że głoszenie poglądów nie jest karalne. Obaj zachowują się jak komunistyczny reżim.

I obaj zostaną tak samo potraktowani przez ludzi – Kaczyński wyleci z polityki, Marcinkowski z prokuratury. Pod niezależny sąd.

Musisz o tym wiedzieć!