Podczas pytań w ramach sesji Q&A na Facebooku premier Morawiecki zapewniał internautów, że jego rząd nie dąży do wyjścia Polsk z Unii Europejskiej.

– To, co Państwo słyszycie z ust naszych kochanych posłów opozycji o polexitcie to jest fake news, zupełne kłamstwo. Ogromna większość Polaków chce być w UE – powiedział premier. – Nie ma żadnej poważnej siły politycznej, która dzisiaj stawiałaby na jakiś inny scenariusz.

Reklamy

– Chcemy, aby nasz kraj był w Unii Europejskiej. Chcemy też, aby Polska się liczyła i miała jak największe znaczenie w UE. I to jest ważne, a nie jakieś fikcyjne dywagacje, dotyczące tego, czy Polska powinna być w Europie. Nasze miejsce jest w sercu Europy, nasze miejsce jest w sercu Unii Europejskiej – przekonywał premier.

Po czym premier uciekł w bajkopisarstwo.

– Polexit jest niczym fantastyczne zwierzę z baśni. Jest swego rodzaju demonem stworzonym przez PR-owców Platformy Obywatelskiej, takim olbrzymem, z którym starają się walczyć niczym Don Kichot z wiatrakami (…) Dla mnie właśnie tak zachowują się nasi oponenci z Platformy Obywatelskiej – opowiadał Morawiecki.

Pytanie tylko, czy ktokolwiek jeszcze może mu uwierzyć?

Poprzedni artykułLeszek Miller mocno: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego to wypowiedzenie naszego członkostwa w UE
Następny artykułFortuna Jarosława Kaczyńskiego. Jako wicepremier zarobił krocie, ale to nie wszystko!