Kościół katolicki w objęciach PiS szkodzi sobie i wiernym. 

“Milczeliście gdy był łamany ład konstytucyjny, gdy PiS łamał Trybunał Konstytucyjny, zasady Konstytucji przy wyborze KRS (Krajowej Rady Sądownictwa – red.) 15 sędziów KRS-u wybrali, a mieli prawo tylko czterech, zgodnie z Konstytucją, gdy łamali Sąd Najwyższy. Milczeliście. A przecież ład konstytucyjny to jest przecież ta umowa społeczna, na fundamencie, której wszyscy siedzimy.

Reklamy

Bez ładu konstytucyjnego łatwo może dojść do wojny domowej. Milczeliście również wtedy i milczycie nadal gdy łamane jawne jest w telewizji publicznej i mediach publicznych 8 przykazanie. Każdego dnia potok szamba jest wylewany na opozycję, a z drugiej strony wychwalane jest w niebogłosy Prawo i Sprawiedliwość. Niedobrze sie robi jak się patrzy na tego typy poziom propagandy i tego typu poziom nienawiści.

Również do mnie. Wiele razy w ciągu tych ostatnich lat byłem przedmiotem brutalnych, oszczerczych kłamstw w Telewizji Publicznej. A jednocześnie ta sama telewizja przedstawia się jako katolicka. Prezentuje swoje programy katolickie.

Przecież w takiej sytuacji macie obowiązek zająć stanowisko. Bo w waszym imieniu się kogoś oczernia. Jak chociażby Tuska ciągle powtarzając do znudzenia te “für Deutschland” z jego życzeń dla partii niemieckiej jakby to świadczyło, że jest politykiem proniemieckim, czy antypolskim. (…)

Milczeliście również jak mnie zamykano. Mimo, że sędziowie nawet propisowscy wyrażali swoje oburzenie z powodów fałszywego oskarżenia. W moim domu wielu z was zasiadało. Jedliście u mnie posiłki i żaden się nie wypowiedział. Tchórzostwo? Oportunizm?

Czy po prostu wspieranie rządzących? To, że w ciągu ostatnich lat miliony ludzi przestało chodzić na mszę, co mówię z ubolewaniem, jest wynikiem właśnie tego związku i przekształcania dumnego polskiego Kościoła, Kościoła Wyszyńskiego, Wojtyły w rodzaj cerkwi Jarosława Kaczyńskiego. Czyli kościoła na model wschodni. Czyli kościoła, który wspiera władzę, jest władzy wierny i stanowi ideologiczną część władzy, która jest sprawowana w państwie.

Takie kościoły mamy na wschodzie Europy, trochę na południu. Kościół w Polsce zawsze miał inną rolę. I czy te miliony niczego nie mówią? Te puste seminaria? Czy nie prowadzą do jakieś refleksji?

Mówię to z ogromny bólem, jako katolik. (…)”

 

źródło: youtube

Poprzedni artykułSzef ABW wyrzucił oficerów, którzy odkryli inwigilację polskich służb przez Rosjan
Następny artykułPedofile Kaczyńskiego. Były szef CBA: Policjant złapał znanego polityka PiS z nieletnim na Dworcu Centralnym