Marian Banaś oskarżył prokuraturę i służby specjalne PiS o najcięższe przestępstwo, jakie można sobie wyobrazić – preparowanie dowodów poprzez zmuszanie fałszywych oskarżeń za obietnicę wcześniejszego wyjścia z aresztu. To najcięższy kaliber zbrodni przeciwko człowiekowi. Prokuratura Ziobry nie miała nic na swoją obronę, nie przedstawiono żadnych dowodów że tak nie było.

Minister Zbigniew Ziobro po oskarżeniach Marina Banasia nie może dalej pełnić swojej funkcji a sprawę musi wyjaśnić komisja śledcza. Swoją zdolność do sprawowania funkcji stracił również Morawiecki. Nie nadzorował w żaden sposób ani Ziobry ani Kamińskiego. Usunięcie tych ministrów z rządu to za mało. Upaść musi cała władza PiS.

Reklamy

Jeszcze raz powtórzmy o co szef NIK oskarża polskie państwo: o wymuszanie fałszywych oskarżeń wobec niego. Najwyższy urzędnik państwowy mówi, że ma dowody na wymuszanie zeznań na aresztantach! Wobec tej sprawy nie można przejść tak sobie. To jest najcięższe i najpoważniejsze oskarżenie, jakie sobie można wyobrazić.

Ziobro, Kamiński i Wąsik już powinni być zawieszeni, zanim – używając słów Wojciecha Cejrowskiego – zrobi się z nimi won. To już nie jest kwestia jakiegoś tam sporu, tylko najcięższy, najgorszy rodzaj zbrodni i przestępstwa, popełnianego przez ludzi w białych kołnierzykach.

Zbrodni, bo mówimy o realizowanym na polityczne zlecenie zamachu na szefa NIK. Ziobro i Kamiński robią to na zlecenie Kaczyńskiego, który może tu być oskarżony o sprawstwo kierownicze.

 

Poprzedni artykułPrezes kazał, Czarnek zrobił. W szkołach będzie nowy przedmiot
Następny artykułKlęska Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Nikt nie dał się nabrać na kłamstwa premiera