Kiedy analizuje się decyzje PiS po dojściu do władzy uderza nie tylko pazerność i kłamstwa, ale również sztuczny patriotyzm i fałszywa religijność. Oba te elementy wykorzystywane są wyłącznie politycznie, do pozyskiwania poklasku elektoratu. Ale nie ma w tym ani głębi ani prawdy. Fałszywe twarze polityków, takich jak Kaczyński czy Morawiecki, odrażają.

Na pokaz organizowana jest szopka Smoleńska. Zawłaszczono plac w centrum Warszawy pod fałszywym pozorem, że to na cele wojskowe. W rzeczywistości stworzono koncesjonowany obszar, gdzie wieńce może składać tylko Kaczyński a inne są przez wojsko kradzione. Fałszywy smutek prezesa PiS jest być maskowaną radością, że dorwał się do władzy i rządzi.

Reklamy

Na pokaz organizowane są uroczystości patriotyczne. Najlepiej pokazało to 100-lecie odzyskania niepodległości, nieporadne, bez przekazu, bez pomysłu. Po tych uroczystych zostały setki niespełnionych obietnic i obrzydliwe ławeczki, niefunkcjonalne, niedziałające, przepłacone. Ktoś zarobił.

Na pokaz jest religia. W rzeczywistości działania Kaczyńskiego doprowadziły do największego odpływu wiernych z kościoła katolickiego od lat. Nawet Rosjanie nie unaczynili tyle złego dla wiary, co prezes PiS.

To wszystko jest tandetne i sztuczne. Nawet przemówienia Dudy, Morawieckiego czy Kaczyńskiego trącą brzydką fałszywą nutą, drażniącą ucho. Używają wyrazów, których znaczenia nie znają. Mówią o rzeczach, które są biegunowo odległe od ich działania.

Dlatego trzeba ich usunąć z życia społecznego, edukować społeczeństwo i nie dopuścić ponownie do władzy ani ich ani ich potomków. Nie mogą przetrwać w polityce bo niszczą. W tej krainie fałszu prawdziwe są tutaj tylko pieniądze, którymi płacimy za te ich kłamstwa, pensje oraz idiotyczne projekty.

Poprzedni artykułNieudolna kampania Morawieckiego przed spotkaniem z Radą Europy
Następny artykułSześć dni porażek PiS pod rząd. Parlament Europejski uchwalił miażdżącą Kaczyńskiego rezolucję