A to dobre! PiS ciągle o reparacjach od Niemiec!

Propagandyści Prawa i Sprawiedliwości wpadli na świetny ich zdaniem pomysł, jak odwrócić uwagę opinii publicznej od katastrofy w Parlamencie Europejskim. Sięgnięto po wypróbowanego „wroga” – Niemcy.

Jak podaje prorządowy portal wPolityce.pl, PiS podjęło właśnie decyzję o powołaniu… Instytutu Strat Wojennych. Mają trwać „ostatnie przygotowania do powołania tej samodzielnej instytucji, której zadaniem będzie prowadzenie dalszych prac nad bilansem niemieckiej i sowieckiej okupacji w czasie II wojny światowej”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nowy Instytut ma bazować na ustaleniach Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej, kierowanego przez posła Arkadiusza Mularczyka.

Znając skuteczność PiS i zainteresowania jego działaczy możemy przyjąć za pewnik, że reparacji nie będzie. Za to nowe stanowiska do dzielenia i owszem…